<div><img src="https://mc.yandex.ru/watch/40467350" style="position:absolute; left:-9999px;" alt="" /></div> Žemės sklypo kadastriniai matavimai – inventorizacija.com

Žemės sklypo kadastriniai matavimai

Kam reikalingi kadastriniai/ geodeziniai sklypo matavimai? Ko reikėtų vengti ir kas yra svarbu atliekant šiuos matavimus? Ar jie apskritai reikalingi? (gal nebūtini?)

Žemės sklypų matavimai atliekami norint sužinoti tikslias sklypo ribas, ir padėtį. Turint preliminarius žemės sklypo matavimus patartina pasidaryti geodezinius matavimus, kad būtų tiksliai nustatytos sklypo ribos ir plotas, nekiltų nesutarimų su kaimyninių sklypų savininkais.

Kada atliekami žemės sklypų geodeziniai matavimai?

Būtina atlikti žemės sklypų kadastrinius matavimus:
-Norint parduoti ar išnuomoti sklypą. (Čia tik valstybinei žemei, privačiai nebūtina, nebent yra pageidavimas vienos ar kitos pusės)
-Matavimai atliekami norint sklypus padalinti, atidalinti atlikti sklypų amalgamaciją.
-Keičiant sklypo naudojimo paskirtį.
-Žemės sklypų geodeziniai matavimai atliekami kai keičiasi statinio kadastro duomenys t.y statomas, rekonstruojamas ar kapitališkai remontuojamas pastatas. Keičiantis žemės naudmenų sudėčiai t.y. nutiesiami keliai, iškasami tvenkiniai.

Kokius dokumentus reikia turėti prieš užsisakant geodezinius/ kadastrinius matavimus?

-Nuosavybę įrodančius dokumentus. (Registro pažymėjimą, pirkimo – pardavimo sutartį)
-Preliminarų žemės sklypo planą.

Kainos. Kas jas lemia?

Kaina nustatoma individualiai. Kaina priklauso nuo daugybės faktorių (paskirties, dydžio, sudėtingumo, užstatyto ploto…). Kaina prasideda nuo 100 Eur.
Geodezinių matavimų kaina dažniausiai brangiau kainuoja vasara kada matavimai geodezininkų užimtumas didesnis.

Geodezinių/ kadastrinių matavimų procesas ir trukmė.

Procesas susideda iš kelių etapų.
1. Pirmiausia matininkas susipažįsta su esama sklypo situacija, surenka duomenis apie sklypą ir gretimų sklypų planais.

2. Po to vykstama į vietą ir matuojamas sklypas, nustatomos faktinės sklypo padėtis. Geodezininkas turi matuoti esamus riboženklius, griovius, kelius, naudmenų ribas.

3. Atlikus matavimus kompiuterinia programa yra tikslinamos ribos pagal žemės sklypo preliminarius matavimus, faktinę padėtį.

4. Po to matininkas atlieka žemės sklypo ženklinimą.
Prieš atliekant žemės sklypo ženklinimą turi būti kviečiami gretimų sklypų savininkai.
Kvietimus į ženklinimą geodezininkas privalo išsiųsti prieš 10 kalendorinių dienų registruotu laišku arba įteikia asmeniškai kvietimus.
Kvietime turi būti nurodytas laikas, kada vyks sklypo ženklinimas.
Vykstant ženklinimui įtvirtinami riboženkliai sklypo ribų posūkio taškų vietose, tiesioje atkarpoje riboženkliai tvirtinami užtikrinant jų matomumą.
Ženklinimo metu užpildomas žemės sklypo ribų paženklinimo aktas.

Jeigu į ženklinimą nesusirenka visi gretimų sklypų savininkai, ar susirinkę sklypų savininkai nesutinka su matavimais, geodezininkas registruotu laišku išsiunčia pranešimą su žemės sklypo ribų paženklinimo akto kopiją ir žemės sklypo plano ištrauka. Pranešime privaloma nurodyti adresą kuriuo asmuo gali pateikti pastabas.
Pastabos gali būti teikiamos 30 d. laikotarpyje.
5. Praėjus 30 dienų laikotarpiui geodezininkas gali baigti formuoti žemės sklypo kadastrinių matavimų bylą.
Suformuota byla yra tikrinama Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniame skyriuje.
Tikrinimas gali užtrukti iki 30 dienų.
Po to byla nešama į Registrų centrą registravimui. Registravimas užtrunka iki 10 dienų.
Trukmė per kuria atliekami geodeziniai matavimai priklauso nuo sklypo sudėtingumo, kaimyninių sklypų, ženklinimo ir Nacionalinės žemės tarnybos prie ūkio ministerijos užimtumo laiko. Visas procesas užtrunka nuo 1 iki kelių mėnesių. Todėl norint, kad geodeziniai matavimai būtų atlikti kokybiškai ir būtų atlikti visi veiksmai patartina kreiptis iš anksto.

Patarimai:
Geodezinių matavimų bylos sudarymas yra sudėtingas darbas priklausantis nuo įvairių faktorių, todėl patartina matavimus užsisakyti iš anksto.
Turint predenzijų dėl sklypo ribų nustatymo kuo skubiau kreiptis į matininką, kuris atliko sklypo ženklinimą.
Neužsitverti sklypo tvora, neturėdami geodezinių matavimų, kadangi dažnas atvejis, kad sklypo ribos, padėtis gali keistis kol nėra atlikti geodeziniai matavimai ir tvora bus pastatyta nelegaliai.